Kirjoittaja Aihe: Aluemestaruus 2010 alue 3 itä-suomi  (Luettu 35170 kertaa)

piku

  • Grade A
  • *****
  • Viestejä: 133
Aluemestaruus 2010 alue 3 itä-suomi
« : 10.08.2010 22:47 »
Tämän vuotinen karting aluemestaruuskilpailu ajetaan Kuopiossa 28-29.8.2010. Jos ilmoittautuneita vähän
ajetaan vain sunnuntaina 29.8
Järjestäjänä toimii Kuopion UA.
Kilpailu aukeaa KITI:n aivan näinä päivinä.

Kaikki 3 alueen harratajatkin ilmottautumaan joukolla mukaan
« Viimeksi muokattu: 16.08.2010 17:37 kirjoittanut piku »
Kovasti harjotellaan/huolletaan

piku

  • Grade A
  • *****
  • Viestejä: 133
Vs: Aluemestaruus 2010
« Vastaus #1 : 16.08.2010 17:32 »
Kovasti harjotellaan/huolletaan

piku

  • Grade A
  • *****
  • Viestejä: 133
Vs: Aluemestaruus 2010 alue 3 itä-suomi
« Vastaus #2 : 26.08.2010 10:50 »
Kilpailun aikataulu
http://kiti.akk-motorsport.fi/modules/system/stdreq.aspx?P=1&VID=default&SID=821606715877947&A=process%3aupload.aspx%3aaction%3ddownload%3afname%3dAlue+3+Aluemestaruuskilpailut+aikataulu.pdf&S=3&C=58840


Alue 3/Aluemestaruuskilpailut: AIKATAULU

Lauantai 28.08.2010
16:00 - 18:00 Ilmoittautuminen

Sunnuntai 29.08.2010
08:00 - 09:00 Ilmoittautuminen
09:30 - 09:50 Ohjaajakokous

Esikatsastus harjoitusajoihin mentäessä

10:00 -10:10 Harjoitusajot Cadetti
10:10 -10:20 Harjoitusajot Pikku-Mini ja Mini
10:20 -10:30 Harjoitusajot Raket J, Raket ja KF6
10:30 -10:40 Harjoitusajot Muut

10:45 -12:30 Aika-ajot arvotussa järjestyksessä
· Cadetti
· Pikku-Mini
· Mini
· Raket J
· Raket
· KF6
· Yamaha J
· Yamaha
· Rotax Max
· Rotax J

Tauko

12:30 - 15:30 Alkuerät seuraavassa järjestyksessä
· Yamaha, Yamaha J Alkuerä 10 Kierrosta
· Cadetti 1.Alkuerä 8 Kierrosta
· Pikku-Mini 1.Alkuerä 8 Kierrosta
· Mini 1.Alkuerä 10 Kierrosta
· Raket J 1.Alkuerä 10 Kierrosta
· Raket 1.Alkuerä 10 Kierrosta
· KF6 1.Alkuerä 10 Kierrosta
· Rotax Max, Rotax J Alkuerä 10 Kierrosta

· Cadetti 2.Alkuerä 8 Kierrosta
· Pikku-Mini 2.Alkuerä 8 Kierrosta
· Mini 2.Alkuerä 10 Kierrosta
· Raket J 2.Alkuerä 10 Kierrosta
· Raket 2.Alkuerä 10 Kierrosta
· KF6 2.Alkuerä 10 Kierrosta

16:00 - 18:00 Finaalit
· Yamaha, Yamaha J 15 Kierrosta
· Cadetti 10 Kierrosta
· Pikku-Mini 10 Kierrosta
· Mini 15 Kierrosta
· Raket J 15 Kierrosta
· Raket 15 Kierrosta
· KF6 15 Kierrosta
· Rotax Max, Rotax J 15 Kierrosta

18:00 Palkintojen Jako

Aikataulua voidaan kiristää tarpeen mukaan!
Kovasti harjotellaan/huolletaan


 

Team Laine Verkkokauppa