Aika pienellä huomiolla mennyt, mutta Kimi Circuitillahan ajetaan parasta aikaa KF3:n kauden 2. SM viikonloppua ja KF1 kerrasta poikki SM kisaa.
Tuloksia ja lisätietoa sarjan sivuilta:
http://www.karting-sm.fi/ja Mylapsista:
http://www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=782169Osallistujat KF1
(2) Niclas Nylund SWK Fin r.y. ART Grand Prix Finland ART Grand Prix Parilla
(9) Kristian Gleisner KEIMOLA FK-K Kristian Gleisner Tony Kart Vortex
(12) Juho Valtanen PFKK Juhani Valtanen PCR IAME
(18) Simo Muhonen JyvUA Pirkola Racing Birel Parilla
(19) Kalle Merisalo LAHDFK Tero Merisalo CRG Parilla
(21) Jussi Kuusiniemi HyUA Juha Kuusiniemi Tony Kart Vortex
(23) Joni Ruuskanen EspooUA ART Grand Prix Finland ART Grand Prix Parilla
(24) Ville Welin VarkUA Redstep Maranello Vortex
(25) Jan-Mikael Sirviö JyvUA Paavo Sirviö Tony Kart Vortex
(26) André Tomi HyUA Hannu Tomi Tony Kart Vortex
(29) Miika Laiho LprUA jussi-pekka laiho Tony Kart Vortex
(31) Pasi Pukema KR-TEAM RY ART Grand Prix Finland ART Grand Prix Parilla
(32) Juuso Pykäläinen Kotkan FK vesa pykäläinen Tony Kart Vortex
(33) Teemu Petjoi RiiUA Jussi Laaksonen Tony Kart Vortex
(34) Aleksi Tuukkanen HeiUA Hemet Racing Ninar Vortex
Osallistujat KF3
(4) Aatu Moilanen KaMK Kohtala Sports Haase Vortex
(6) Valtteri Semi AL/Kuopio Harri Semi Tony Kart Vortex
(7) Tuomas Tujula LprUA Mr. Janne Paalanen Ninar TM
( 8 ) Ilari Piispanen OFK-125 Oy Prospeed Finland Ltd Corsa BMB
(9) Jaakko Leskelä VihUA Pirkola Racing Birel Parilla
(13) Jonne Rautjärvi LMM Redstep Maranello Maranello
(16) Oskar Behm FFKK Pekka Behm Energy Parilla
(19) Akseli Siltala KEIMOLA FK-K Pirkola Racing Birel Parilla
(20) Alec Weckström KEIMOLA FK-K Redstep Maranello Vortex
(21) Timi Tolvanen KEIMOLA FK-K Petri Tolvanen Tony Kart Vortex
(22) Jonne Jauhiainen KEIMOLA FK-K marko jauhiainen Birel Parilla
(23) Niko Kari KEIMOLA FK-K Tapio Kallio Tony Kart Vortex
(24) Joonas Lappalainen KEIMOLA FK-K Mr. Janne Paalanen Ninar Vortex
(26) Roope Levänen RiiUA Jari Levänen Tony Kart Vortex
(28) Ville Viiliäinen AL/Kuopio Pentti Viiliäinen Tony Kart Vortex
(29) Olli Peltola EPUA ART Grand Prix Finland ART Grand Prix Parilla
(30) Ilkka Uitto EPUA Kohtala Sports Haase Vortex
(31) Niko Piiroinen VMF Kohtala Sports Haase Vortex
(32) Tuomas Haapalainen RATU ART Grand Prix Finland ART Grand Prix Parilla
(34) Simo Laaksonen TUA ART Grand Prix Finland ART Grand Prix Parilla
(35) Ilmari Korpivaara EspooUA Hemet Racing Ninar Vortex
(36) Juha Piiroinen HFKK Reino Piiroinen Birel Parilla
(37) Roope Rinne-Laturi HFKK Pirkola Racing Birel Parilla
(40) Juuso Puhakka VihUA Hemet Racing Ninar Vortex
(41) Joona Eriksson OFK-125 Kohtala Sports Haase Vortex
(42) Samuli Pietilä OFK-125 Kohtala Sports Haase Vortex
(43) Sami Saarelainen LMM Kohtala Sports Haase Vortex
(44) Juho Siekkinen KvanUA ART Grand Prix Finland ART Grand Prix Parilla
(47) Joona Varis Aspen KK Kohtala Sports Haase Vortex
(49) Aleksi Kalsta SaiKart Mr. Janne Paalanen Ninar Vortex
(50) Aleksi Pengerkoski RATU Redstep Maranello Maranello
(51) Janne Manninen RATU Juha Manninen G.P.Racing TM
(52) Jere Kalliokoski AL-Härmä ART Grand Prix Finland ART Grand Prix Parilla
(53) Frank Merilaht Kartdagö Raigo Merilaht Birel BMB
(54) Mark Röömussaar Kartdagö Raigo Merilaht Birel BMB
(55) Paul Jr. Hökfelt KCO Redstep Maranello Vortex
(57) Joona Raatikainen AL/Kuopio Jari Raatikainen Birel BMB
(90) Alexander Gordeev Sergey Nikitin Tony Kart Vortex
(91) Mikhail Tarasov Sergey Nikitin Tony Kart Vortex
(92) Yan Shlom Hemet Racing Ninar Vortex
(93) Alexsander Maslennikov Neva Kart Gillard IAME